Zalety SEO. Dlaczego warto pozycjonować stronę?

Marketing w dużej mierze przeniósł się do sieci, gdzie stale się rozwija. Jednym z najważniejszych sposobów promocji w Internecie jest pozycjonowanie strony internetowej.  Jakie korzyści dla Twojej firmy może przynieść pozycjonowanie? Zobaczmy!

 

Co to jest SEO?

Na wstępie zacznijmy od definicji. SEO (Search Engine Optimization) to proces optymalizacji strony internetowej pod wyszukiwarkę. Celem jest poprawa widoczności witryny na określone słowa kluczowe, w organicznych (czyli tych niepłatnych) wynikach wyszukiwania. Upraszczając, chodzi o to, aby po wpisaniu określonej frazy kluczowej witryna pokazała się w wynikach wyszukiwania – i to na jak najwyższej pozycji. 

Pozycjonowanie obejmuje zarówno działania na stronie (on-site), jak i poza nią (off-site). 

 

Określenie „proces” jest tutaj kluczowe. SEO nie opiera się na jednorazowych działaniach, a na stałym monitorowaniu, budowaniu i utrzymywaniu widoczności — tym bardziej że algorytmy Google ulegają zmianom, a konkurencja nie śpi, a wręcz przeciwnie.

 

Zalety SEO — pozycjonowanie a korzyści dla Twojego biznesu

 

  1. Daj się znaleźć, czyli wzrost widoczności strony w wynikach wyszukiwania

Zastanów się — czy poszukując w Internecie jakiegoś produktu lub usługi, cierpliwie przeglądasz kolejne strony zaserwowanych ci przez Google wyników wyszukiwania, czy może skupiasz się na tych wynikach, które zostały wyświetlone na pierwszej stronie? Otóż to! Nie chodzi tu tylko o wygodę, czy brak czasu. Strony, które pojawiają się wysoko w wynikach wyszukiwania, są postrzegane przez odbiorców jako bardziej wiarygodne

2. Większa widoczność to większa liczba osób odwiedzających stronę

 

Na nic dopracowana oferta skoro nie ma możliwości dotarcia do osób, dla których została ona stworzona — do potencjalnych klientów. Dzięki SEO stronę można pozycjonować na frazy, które są wyszukiwane przez użytkowników zainteresowanych ofertą taka jak Twoja i docierać do tych osób. Większa liczba odwiedzających stronę może bezpośrednio przełożyć się więcej otrzymywanych zapytań oraz wyższą konwersję.

 

3. Większa liczba klientów = wzrost zysków i możliwość rozwoju biznesu

Zwiększenie liczby potencjalnych klientów przynosi wzrost zysków, a to z kolei woda na młyn dla rozwoju firmy. Dzięki temu ofertę można poszerzać, a firmę rozbudowywać.

 

4. SEO to jeden ze sposobów na budowanie rozpoznawalności marki i zdobywania zaufania w sieci

 

Dobra widoczność strony w sieci przyczyni się do wzrostu świadomości marki wśród użytkowników. Warto również działać w mediach społecznościowych, oraz zadbać o dobre opinie o firmie. Odbiorcy chętniej skorzystają z oferty firmy, jeżeli będą ją już kojarzyć i wzbudza ona ich zaufanie.

 

5. SEO to sposób na zdobycie przewagi nad konkurencją

 

Zadbanie o dobrą widoczność strony i wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania to doskonałe oręże do zwiększania przewagi nad konkurentami z branży. Im więcej fraz kluczowych w wynikach top (najwyższych), tym większa liczba odwiedzin użytkowników i większa rozpoznawalność.

Zalety SEO – podsumowanie

 

Odpowiednio prowadzone działania SEO nie tylko wpływają na wzrost widoczności strony w wynikach wyszukiwania, ale też pozwalają docierać do nowych, potencjalnych klientów, budować rozpoznawalność oraz zwiększać zyski firmy. 

 

Poszukujesz kogoś, kto skutecznie zajmie się pozycjonowaniem Twojej strony internetowej? Skontaktuj się z nami!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *