5 powodów, dla których warto zainwestować w reklamy PPC

Internet zapewnia ogromne możliwości jeżeli chodzi o docieranie do nowych klientów, oraz rozwój Twojego biznesu. Jak jednak trafić do klientów, na których Ci zależy kiedy w sieci aż roi się od prężnie działającej konkurencji? Sposobem na to mogą być reklamy PPC. Przyjrzyjmy się kilku powodom, dla których warto skorzystać z takiej metody promowania.

Reklamy PPC — co to oznacza?

PPC (Pay Per Click)  to rodzaj reklamy, w której płaci się nie za wyświetlenie reklamy, a za kliknięcie odnośnik (np. link, grafikę, banner itd.) do promowanej strony. Ten model rozliczenia znajduje swoje zastosowanie w Google Ads, Facebook Ads oraz LinkedIn Ads. 

Dlaczego warto korzystać z reklam PPC?

1. Nie jest łatwo wyróżnić się w wynikach organicznych

Dobrze jest dbać o marketing organiczny (niewykorzystujący płatnych form dotarcia do odbiorców, tak jak np. SEO czy niepłatne działania w socialach), jednak wyróżnienie się w ten sposób będzie bardzo trudne i czasochłonne, szczególnie gdy działasz w dość konkurencyjnej branży.  

Dzięki inwestycji w PPC sprawisz, że Twoja reklama będzie wyświetlać się nad bezpłatnymi, bezpłatnymi wynikami wyszukiwania. Za sprawą reklam, nawet jako debiutująca marka możesz znaleźć się obok znacznie większych, znanych konkurentów!

2. Możliwość dokładnego targetowania 

Dzięki możliwości targetowania reklama będzie się wyświetlać wyłącznie odbiorcom z Twojej grupy docelowej. Co więcej, możesz również ustawić pory dnia, w jakich będzie pokazywać się reklama, określić, na jakich urządzeniach będzie się ona wyświetlać. Dzięki tym możliwościom ustawisz reklamę tak, aby miała jak największe szanse na przyciągnięcie zainteresowania. Ponadto możesz precyzyjnie ustawić przewidziane na daną kampanię budżety, przez co unikniesz nadmiernych wydatków. 

3.  Nie martwisz się o algorytmy

Bazując na zasięgach organicznych, musisz pamiętać o tym, że podlegasz kaprysom algorytmów — może się okazać, że działania, które przez długi czas pozwalały Ci być na fali, po aktualizacji algorytmu przestaną być efektywne. 

Tymczasem reklama PPC ma znacznie mniej ograniczeń pod względem zasięgu i algorytmów. Owszem, należy mieć na uwadze konkurencję ze strony innych reklamodawców, jednak model reklam nie zmienia się tak gwałtownie, jak algorytmy organiczne raz na jakiś czas.

4. Możesz śledzić każdy ruch i mierzyć efekty

W skutecznych działaniach nie ma miejsca na domysły — najlepszy marketing zawsze opiera się na danych. Wykorzystując PPC zyskujesz dostęp do danych o widoczności reklam, sposobie interakcji z nimi, współczynnikach konwersji czy ROI. Co więcej, bazując na tych wynikach, możesz optymalizować kampanię, aby osiągać jeszcze lepsze efekty. 

5. Efekty od zaraz

Utrzymanie widoczności organicznej wymaga sporego wysiłku, co więcej, zanim pierwsze efekty zaczną być widoczne, może minąć nawet kilka miesięcy. W przypadku kampanii PPC Twoje reklamy mogą być potencjalnie widoczne dla chętnych klientów już w kilka minut po ich zatwierdzeniu. 

PPC przy odpowiednim skonfigurowaniu to opłacalny sposób na zwiększenie widoczności — zarówno jeżeli chodzi o strategię długoterminową, jak i promowanie raz na jakiś czas. Co ważne, reklamy PPC nie wykluczają się z innymi kanałami marketingowymi — możesz więc działać wielopłaszczyznowo, aby zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *