Reklamy Google — czym są?

Zastanów się — gdzie warto być ze swoją reklamą? Wszędzie? Niekoniecznie, to byłaby strata czasu i pieniędzy. Prawidłowa odpowiedź brzmi:  tam, gdzie Twoi klienci. A gdzie oni są? Z dużym prawdopodobieństwem w Internecie i korzystają z Google.

Jak podają dane z grudnia 2021 z wyszukiwarki Google korzysta niemal 93 % użytkowników w Europie, a ok. 96 % Internautów w Polsce! Czyni ją to niekwestionowanym liderem wśród wyszukiwarek, a dla przedsiębiorców to cenna wskazówka, że warto ulokować się tam z reklamami. Co to jest Google Ads? 

Google Ads — co to takiego? 

Google Ads (dawniej Google Adwords) to rozbudowany system reklamowy, w którym można tworzyć kampanie reklamowe, zarządzać nimi, analizować je i optymalizować. Warto wiedzieć, że obejmuje nie tylko samą wyszukiwarkę, ale także partnerów w sieci reklamowej Google. W skład owej sieci wchodzą mniejsze i większe portale, aplikacje, blogi, fora etc. To sprawia, że dzięki Adsom można dotrzeć niemal do każdej grupy odbiorców.

Google Ads to możliwość dokładnego targetowania reklam

Aby reklama jak najlepiej spełniała swoją funkcję, należy określić do kogo ma ona trafić, czyli określić grupę docelową. Dzięki swoim możliwościom Google pozwala na bardzo precyzyjne określenie, komu ma wyświetlić się reklama, a nawet kiedy. 

W Google Ads wyróżniamy następujące rodzaje targetowania:

  • wg. słów kluczowych — ustala się słowa, po których wpisaniu w wyszukiwarce Google, będzie wyświetlała się konkretna reklama;
  • wg. kryterium geograficznego, czyli przez wzgląd na lokalizację. Prowadząc różnego rodzaju biznesu lokalne np.  warsztat samochodowy czy salon fryzjerski zazwyczaj skupiamy się na klientach przebywających w konkretnym rejonie. Ustawiając kampanię, można określić teren, w którym musi przebywać użytkownik, aby wyświetliła mu się reklama; 
  • wg. kryteriów demograficznych — płeć czy kryterium wiekowe, jak również fakt czy odbiorca mieszka w dużym lub małym mieście, czy jest rodzicem, lub nie;
  • targetowanie na zainteresowania — przy czym zainteresowania to nie tylko hobby, ale również szeroko pojęty styl życia, tematyka odwiedzanych stron, zachowania w sieci oraz instalowane aplikacje;
  • targetowanie na urządzenia — dzięki tej możliwości określisz, na jakich urządzeniach mają się wyświetlać reklamy;
  • remarketing — kampanię możesz również skierować do osób, które już kiedyś odwiedziły Twoją stronę.

Google Ads — natychmiastowe dotarcie do klienta

Google Ads to sprawdzony sposób na promocję oferty, który może przynieść natychmiastowe efekty. Należy jednak pamiętać, że aby stworzyć efektywną kampanię, trzeba najpierw dokonać szczegółowej analizy, aby móc trafić z reklamą właśnie do tych odbiorców, na jakich nam zależy. 

Ogromnym atutem jest możliwość analizowania skuteczności reklam, dzięki czemu można sprawdzić, czego wyszukiwał ktoś, komu wyświetliła się reklama, przez co kampanie można na bieżąco optymalizować. 

Jeżeli poszukujesz kogoś, kto zajmie się Twoimi reklamami w Google, skontaktuj się z edgeway media. Reklamy PPC i marketing w Google to nasza specjalność.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *